Stenopiniai akiniai yra veiksmingesni, kuomet juos dėvint atliekami pratimai akims. Iš pradžių patikrinkite savo regėjimą be akinių ir užsidėję akinius ir pajausite, kad su akiniais matote aiškiau, vaizdas tampa tikslesnis. Iš pradžių gali būti šiek tiek sunku priprasti prie pasikeitusio vaizdo. Pažiūrėkite su jais televizorių, pavartykite žurnalą, peržvelkite kambarį, nefiksuojant dėmesio į skylutes ir per 2-3 dienas Jūs įsitikinsite, kad gydomieji akiniais Jūsų regėjimą sustiprina, jis tampa toks, tarsi žiūrėtumėte per dioptrijas. Dabar galite pereiti prie pratimų. Pratimus geriausiai atlikti gerai apšviestoje patalpoje prie dienos šviesos.

1. Užsidėkite  akinius, atpalaiduokite ir užmerkite akis 7-10 sekundėm. Tai pravartu daryti po kiekvieno sekančio pratimo.

2. Atsipalaidavus žiūrėkite į toli 2-3 sekundes, po to 4-5 sekundes. Nukreipkite žvilgsnį į pirštų galus, kurių atstumas nuo jūsų veido būtų apie 25-30 cm. Pakartokite tai 10 kartų.

3. Stipriai užmerkite, o po  atmerkite akis (8-10 kartų). Padarykite sukamuosius judesius akimis, pirmiau į vieną pusę, po to į kitą (6-8 kartus). Pažiūrėkite į užrašų knygutės kraštą, tai priartinkite ją 5-7 cm, tai nutolinkite (6-8 kartus).

4. Atsistokite priešai langą 30-35 cm atstumu. Akių lygyje pažymėkite tašką ir žiūrėkite į tą tašką 3-5 sekundes, o vėliau 6-10 sekundžių žiūrėkite į toli lange ir apžiūrėkite detales. Stebėjimo laiką  iki 5-7 min ilginkite kas 3-4 dienas.

5. Nusiimkite  akinius ir minutės bėgyje mirkčiokite. Užmerkite akis ir masažuokite pirštu galiukais vokus apie 1 minutę. Tai sąlygoja kraujo patekimą į akis.

 

Nenutraukite stenopinių akinių naudojimo, jei jūsų regėjimas pagerėjo! Tęskite akių treniravimą kartą ar du kartus per savaitę.